Barem Ambalaj, Konya Ereğli Kağıt Fabrikası Yatırımını Açıkladı

Barem Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BARMA), 10 Ağustos 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, Konya Ereğli Kağıt Fabrikası yatırımı hakkında bilgi verdi.

Barem Ambalaj, Konya Ereğli Kağıt Fabrikası Yatırımını Açıkladı

BARMA, KAP'ta yaptığı açıklamada, Konya Ereğli Kağıt Fabrikası yatırımının devam ettiğini ve 2024 yılında tamamlanmasının planlandığını belirtti.

Konya Ereğli Kağıt Fabrikasında kullanılmak üzere, 5.830.000 Dolar tutarında Kağıt Hamur Hazırlama Makinası ve Ekipmanları için sözleşme imzaladığını KAP üzerinden duyurdu.

KAP Açıklaması

"Şirketimizin Konya Ereğli OSB’de yer alan 100.000 m2 sanayi arsası üzerinde inşa edilecek olan Konya Ereğli Kağıt Fabrikasında kullanılmak üzere, 5.830.000 USD tutarında Kağıt Hamur Hazırlama Makinası ve Ekipmanları için sipariş sözleşmesi bugün (10.08.2023) imzalanmıştır.

Söz konusu hamur hazırlama makina ve ekipmanlarının bedeli peşin ödenmiş olup, 2024 yılı Haziran ayı sonuna kadar teslim alınması öngörülmektedir.

Bahsi geçen yatırım ve üretime geçiş süreçleri ile ilgili gelişmeler özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin usul ve esaslar çerçevesinde kamuoyuna duyurulacaktır.

Saygılarımızla."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.