Anadolu Hayat Emeklilik'ten Yüzde 878,4 Bedelsiz Potansiyeli

Bedelsiz sermaye artırımı potansiyeli yüzde 878,4 olan Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş., 4 Ağustos’ta haftanın beşinci iş gününde nasıl bir performans gösteriyor? İşte, ANHYT hissesi hakkında detaylar.

Anadolu Hayat Emeklilik'ten Yüzde 878,4 Bedelsiz Potansiyeli

Hayat sigortası ve emeklilik fonu yönetimi alanında faaliyet gösteren Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. (ANHYT) şirketinin bedelsiz sermaye artırımı potansiyeli yüzde 878,4 olarak belirlendi. Bu oran, şirketin öz kaynakları ile ödenmiş sermayesi arasındaki farktan hesaplandı. Anadolu Hayat Emeklilik şirketinin hisselerinin 4 Ağustos Cuma günkü işlem seviyesine dair ayrıntılar da açıklandı.

ANHYT'ın Bedelsiz Potansiyeli

Hayat sigortası ve emeklilik fonu yönetimi alanında faaliyet gösteren Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. (ANHYT) şirketinin özkaynakları ile ödenmiş sermayesi arasındaki fark çok büyük. Özkaynakları 4.207.277.000 TL olan şirketin ödenmiş sermayesi ise sadece 430.000.000 TL. Bu durumda, şirketin bedelsiz potansiyeli oranı yüzde 878,4 olarak çıkıyor. Ancak bu oran, şirketin bedelsiz sermaye artırımı yapacağı garantisi vermiyor. Eğer böyle bir artırım olsa, 1000 lot hissesi olan yatırımcıların hisse sayısı 9780 lota ulaşabilir.

ANHYT Hisse Durumu

Hayat sigortası ve emeklilik fonu yönetimi alanında faaliyet gösteren Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. (ANHYT) şirketinin 2023 yılı ilk iki çeyrek finansal sonuçları açıklandı. Buna göre, şirket 2023 yılının ilk üç ayında 393 milyon 535 bin TL net kar elde ettiğini duyurdu. Şirketin net karı, 2023 yılının ikinci üç ayında ise bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 254 artarak 1 milyar 319 milyon 361 bin TL’ye yükseldi.

Hayat sigortası ve emeklilik fonu yönetimi alanında faaliyet gösteren Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. (ANHYT) şirketinin hisse senedi fiyatı son işlem gününde artış gösterdi. Şirketin hissesi bir önceki gün 30,52 TL’den kapanırken, 4 Ağustos Cuma günü yüzde 1,70 değer kazanarak 30,00 TL’ye yükseldi.

anadolu-hayat-emeklilik-bedelsiz-potansiyeli-aciklandi.png

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.