Alves Kablo Halka Arz Oluyor

Alves Kablo San. ve Tic. A.Ş. halka arz olmak için Sermaye Piyasası Kuruluna (SPK) başvurdu. Şirketin taslak izahnamesine göre halka arz detayları şöyle...

Alves Kablo Halka Arz Oluyor

Alves Kablo San. ve Tic. A.Ş. halka arz olmaya hazırlanıyor. Alves Kablo, halka arz için SPK'ya başvuruda bulundu. Kablo şirketinin taslak izahnamesine göre halka arza detaylarını sizler için haberimizde derledik.

Alves Kablo Halka Arz Ayrıntıları

Alves Kablo San. ve Tic. A.Ş'nin konsorsiyum liderliğini İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. yönetiyor. Şirket, yüzde 20 oranında halka açıklık oranı barındırıyor.

Alves Kablo taslak izahnameye göre, 28.000.000 nominal değerli hisselerini tamamı eşit dağıtım yöntemiyle sunuyor. Kablo şirketini halka arz sürecinde T1 ve T2 bakiyenin kullanılmasına izin verilecek.

Alves Kablo Halka Arz Şekli:

  • Sermaye Artırımı : 20.000.000 Lot
  • Ortak Satışı : 4.000.000 Lot (Deniz Karamercan)
  • Ortak Satışı : 4.000.000 Lot (Hikmet Alabıcak)

Alves Kablo Halka Arz Kullanım Yerleri:

  • Yüzde 35-40 İhracata yönelik üretim kapasite artırımı için makine ve teknolojik yatırımlar
  • Yüzde 30-35 Finansal borçların geri ödemesi
  • Yüzde 30-35 İşletme sermayesi

Alves Kablo Fiyat İstikrarı:

  • Planlanmamaktadır.

Alves Kablo Satmama Taahhüdü:

  • 1 Yıl, İhraççı
  • 1 Yıl, Ortaklar

Alves Kablo Faaliyeti Nedir?

Alves Kablo San. ve Tic. A.Ş. (Alves Kablo), 2014 yılında Ankara’da kurulan yerli ve milli bir kablo üreticisidir. Alves Kablo, müşteri odaklı hizmet anlayışı ve toplam kalite yönetim sistemini benimsemiştir.

Alves Kablo, tesisat kabloları, yeraltı kabloları, zırhlı kablolar, halojen kablolar, kontrol kabloları, özel üretim kablolar, alüminyum kablolar ve solar kablolar olmak üzere geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Alves Kablo, kendi fabrikalarında yüksek kalite ve deneyimli üretim ekibi ile kablolarını üretmektedir.

Kablo şirketi, hem yerel pazarda hem de dünya kablo pazarında kendisine önemli bir yer edinmiştir. Alves Kablo, 2023 yılında 1 milyar TL hasılat elde etmiştir. Alves Kablo, halka arz sürecini başlatmıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.