1000 Yatırımlar CEO'su Halka Arza İlişkin Kritik Açıklamalarda Bulundu

1000 Yatırımlar Holding halka arz gelirini; yatırımlarını tamamlamak, yeni sektör ve pazarlara girmek, hizmet kalitesini artırmak için kullanacak.

1000 Yatırımlar CEO'su Halka Arza İlişkin Kritik Açıklamalarda Bulundu

Halka arz edilecek olan 1000 Yatırımlar Holding, 14-15 Kasım tarihlerinde Borsa İstanbul’da talep toplayacak.

Şirket, 9,5 milyon adet hisse satışı yapacak. Bunun 7.000.000 sermaye artırımı, 2.500.000 ise ortak satışı şeklinde olacak. Hisse başına fiyatı 125,00 TL olarak belirlenen şirketin halka açıklık oranı yüzde 20,21 olarak kaydediliyor.

Şirketin piyasa değeri ise 5.000.000.000 TL olarak hesaplandı.

1000 Yatırımlar Holding CEO’su Kadir Can Abdik, halka arz gelirinin büyük bir kısmını yatırımlarını tamamlamak, yeni sektör ve pazarlara girmek, hizmet kalitesini artırmak için kullanacaklarını söyledi.

Abdik, halka arz gelirinin küçük bir kısmını ise işletme sermayesi ve borç ödemeleri için ayırdıklarını belirtirken, halka arzın sabit fiyatla talep toplama yöntemiyle gerçekleştirileceğini de ifade etti.

BINHO Yeni Yatırım Fırsatlarını Değerlendirecek

BINHO CEO’su Kadir Can Abdik, şirketin halka arzı ile ilgili olarak, yeni yatırım fırsatlarını değerlendirmek, mevcut yatırımlarını büyütmek ve çeşitlendirmek istediklerini belirtti. Abdik, şirketin portföyündeki şirketlerin çıkış zamanlarını da iyi planladıklarını ve elde ettikleri kaynakları yine yatırımlarına aktardıklarını anlattı.

Kadir Can Abdik, ayrıca şirketin yatırımlarının günlük hayatın bir parçası olan ve tanınan markalar olduğunu vurgulayarak, bu sayede halka arzda kendilerini daha kolay tanıtabildiklerini ve yatırımcıların hem getiri hem de paydaşlık imkanı bulduklarını söyledi.

1000 Yatırımlar Holding, Yazılım ve Enerjide Büyüyor

1000 Yatırımlar Holding CEO’su Kadir Can Abdik, şirketin altı ortakla birlikte sürdürülebilir sektörlere yatırım yapmak için kurulduğunu ve mobilite, enerji ve yazılım sektörlerinde faaliyet gösterdiğini söyledi ve şirketin portföyündeki şirketlerden BinBin’in elektrikli scooter sektöründe Türkiye ve yurt dışında hizmet verdiğini, Hollanda merkezli Go Sharing’i devralarak Avrupa’da da büyüdüğünü anlattı. Abdik, BinBin’in yatırım hacminden çok kaynak optimizasyonu ile başarıya ulaştığını ve sektördeki büyük firmalardan farklı olduğunu belirtti.

Abdik, ayrıca QCharge ile elektrikli araçların şarj edilmesine yönelik bir ekosistem kurduklarını, farklı şehirlerde AC ve DC istasyonları yatırımına başladıklarını, 2024 yılında sektörde öncü olmayı hedeflediklerini kaydederek, elektrikli araç dönüşüm trendinin ülkemizde de arttığını ve bu sektörün orta vadede çok önemli bir noktaya ulaşacağını düşündüklerini ifade etti.

GES Yatırımı İçin Lisans Başvurusunda Bulundu

BINHO CEO'su, şirketin sürdürülebilirlik ve yeşil ekonomi vizyonuna uygun olarak Alay Enerji’yi kurduklarını, depolamalı GES için lisans başvurusu yaptıklarını ve izin alınması halinde kurulumu tamamlayacaklarını söyledi ve bu tür santrallerin kurulum sonrası piyasa fiyatları ve karlılığının çok cazip olduğunu ve yakın zamanda daha da artacağına inandıklarını anlattı.

Abdik, son olarak AR-GE merkezleri Algoritma’da kaliteli yazılım ürünleri ürettiklerini, şimdilik grup şirketlerinin ihtiyacını karşıladıklarını ancak yakın vadede yazılım ve ürünlerinin dışarıya satış hacmini artıracaklarını belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.